Handel CFD jest złożoną kwestią i wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Należy pamiętać, że 71% naszych kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD. Należy zastanowić się, czy zrozumiałe jest działanie CFD i czy można sobie pozwolić na ponoszenie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Poznaj naszych Analityków

Nasi doświadczeni analitycy dostarczają ciągłe aktualizacje oraz wiedzę z rynków międzynarodowych.

Meet the team

Ipek Ozkardeskaya

Analityk Rynku

Jasper Lawler

Kierownik badań i edukacji

Dowiedz się więcej o naszych analitykach

Jasper Lawler

Kierownik badań i edukacji

Jasper dołączył do zespołu analityków rynku w biurze w Londynie w 2016 roku i posiada ponad dziesięć lat doświadczenia na rynku finansowym. Prowadzi regularne komentarze, seminaria i webinaria poświęcone wiadomościom rynkowym, analizom handlowym, strategiom i psychologii.

Jest regularnie zapraszany do komentarzy przez BBC News, Bloomberg, CNBC i Sky News, i jest cytowany w The Times, Guardian i Daily Telegraph.

Zanim przystąpił do LCG, Jasper pracował jako analityk i strateg rynkowy w dwóch znanych brokerach w Londynie i na Wall Street.

Pisze szeroko pojętą codzienną analizę rynku oraz komentarze o amerykańskich, europejskich i brytyjskich rynkach akcji, walutach i towarach. Jasper organizuje także tygodniowe webinarium dotyczące analizy wykresów.

Jest wykwalifikowany jako Chartered Market Technician (CMT) ze Stowarzyszeniem Techników Rynku i posiada dyplom z Finansów i Ekonomii.

Ipek Ozkardeskaya

Ipek Ozkardeskaya

Analityk Rynku

Ipek jest Starszym Analitykiem Rynkowym w LCG z ponad siedmioletnim doświadczeniem w sektorze finansowym.

Po przystąpieniu do LCG w 2015 r., Ipek przynosi silne zaplecze techniczne w zakresie finansów ilościowych. Jej codzienne sprawozdania rynkowe obejmują szeroki zakres tematów finansowych i ekonomicznych.

Są one często prezentowane w biuletynach finansowych, takich jak Financial Times, CityAM i MarketWatch. Przed wstąpieniem do zespołu LCG, Ipek pracowała jako strateg walutowy dla Swissquote Banku, a wcześniej jako kierownik sprzedaży klienta w HSBC Private Bank w Genewie.

Ipek posiada tytuł magistra inżynierii finansowej i zarządzania ryzykiem oraz tytuł licencjata z ekonomii z University of Lausanne. Posługuje się biegle językiem angielskim, francuskim i tureckim.