CFD’ler kompleks araçlardır ve kaldıraç sebebiyle hızla para kaybettirme riski çok yüksektir. Perakende yatırımcılarımızın %71’unun CFD ticareti yaparken para kaybettiğini unutmayınız. CFD’lerin nasıl çalıştığını anlayıp anlamadığınızı ve para kaybetme konusunda büyük riskler alıp alamayacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Analistlerimizle tanışın

Deneyimli analistlerimiz, uluslararası piyasalardan sürekli güncellemeler ve bilgiler sağlar.

Analistlerimizle tanışın

Ipek Ozkardeskaya

Piyasa Analisti

Jasper Lawler

Araştırma ve Eğitim Başkanı

Analistlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Jasper Lawler

Araştırma ve Eğitim Başkanı

Jasper, 2016 yılında Londra ofisinde piyasa analisti ekibine katılmıştır ve finansal piyasalarda on yıldan fazla deneyimi vardır. Piyasa haberleri, yatırım analizi, strateji ve psikoloji konularında düzenli yorumlar, seminerler ve webinerler sunar. 

BBC News, Bloomberg, CNBC ve Sky News tarafından düzenli olarak röportaj yapılıyor ve Times, Guardian ve Daily Telegraph'da yer alıyor.

LCG'ye katılmadan önce Jasper, Londra Şehrinde ve Wall Street'te iki tanınmış broker bayiinde piyasa analisti ve piyasa stratejisti olarak çalıştı. 

O sıkça takip edilen günlük piyasa şablonu ve ABD, Avrupa ve İngiltere borsaları, döviz ve emtia üzerine yorumlar yazıyor. Jasper ayrıca haftalık grafik analiz webinerini sunuyor. 

Pazar Teknisyenliği Derneğinden Lisanslı Piyasa Teknisyeni (CMT) derecesi almış ve Finans ve Ekonomi bölümlerinden mezun olmuştur.

Ipek Ozkardeskaya

Ipek Ozkardeskaya

Piyasa Analisti

Finans sektöründe yedi yıldan fazla tecrübesi olan İpek, LCG 'ta Kıdemli Piyasa Analistidir.

2015 yılında LCG'ye katılan İpek’in kantitatif finans alanında güçlü bir teknik geçmişi vardır. Onun günlük piyasa raporları, finansal ve ekonomik konularda geniş bir alanı kapsamaktadır.

Bunlar genellikle Financial Times, CityAM ve MarketWatch gibi ilgi gören finansal haber kaynaklarında yer alır. LCG ekibine katılmadan önce İpek, Swissquote Bank için FX strateji uzmanı ve bunun öncesinde Cenevre'deki HSBC Private Bankasında müşteri satış müdürü olarak çalıştı.

İpek’in Lozan Üniversitesi 'nden Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi Yüksek Lisans ve Ekonomi Lisans derecesi vardır. İngilizce, Fransızca ve Türkçe bilmektedir.