CFD’ler kompleks araçlardır ve kaldıraç sebebiyle hızla para kaybettirme riski çok yüksektir. Perakende yatırımcılarımızın %71’unun CFD ticareti yaparken para kaybettiğini unutmayınız. CFD’lerin nasıl çalıştığını anlayıp anlamadığınızı ve para kaybetme konusunda büyük riskler alıp alamayacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Endeks ticareti

LCG ile dünyanın en popüler spot ve vadeli işlemler endekslerinin bazılarında CFD ticareti yapın. Düşük komisyonlar ve UK 100 (FTSE), Wall Street (DJI) ve Germany 30 (DAX) gibi majör indekslerde düşük marj gerekliliklerinden faydalanın

Canlı endeks fiyat takibi

Endeks spreadlerine ve özelliklerine göz atın

Endeks nedir?

LCG, dünyanın en çok takip edilen endekslerinin ticaretini tek bir hesapta yapma imkanı sunmaktadır. Endeks ticareti, bireysel şirket hisselerinin aksine geniş piyasa segmentlerinde ticaret yapmayı düşünenler için idealdir. Endeks, belirli bir sektörü veya piyasa sektörünü temsil eden toplam hisse senetleridir. Örneğin FTSE100, en yüksek kapasiteye sahip Londra Menkul Kıymetler Borsasında yer alan ilk 100 şirketin hisse senedi endeksidir. Yatırımcılar genelde endeksin düşmesi veya yükselmesi esasına dayanarak piyasanın o gün için iyi veya kötü geçtiğini ölçer.

Sanayi veya sektörü temsil eder
Sanayi veya sektörü temsil eder
Piyasa performansını ölçer
Piyasa performansını ölçer
Geniş çaplı segmentlerde ticaret yapanlar için idealdir
Geniş çaplı segmentlerde ticaret yapanlar için idealdir
Tüm tacirlerin erişimine açık
Tüm tacirlerin erişimine açık

Endeks ticaretinde neden LCG’yi tercih etmelisiniz?

En büyük hisse senetlerinin ticaretini birlikte yapın

Endeks ticareti yaparak birkaç hisse senedini seçmektense borsadaki en çok bilinen pek çok şirketle aynı anda ticaret gerçekleştirebilirsiniz.

Düşük makaslardan faydalanma

LCG’nin Wall Street’te 500 dolar ve 1,8 puana sahip 0,7 kadar düşük makaslı rekabetçi fiyatlandırması sayesinde daha fazla ticari işlem fırsatından faydalanabilirsiniz.

Kaldıraçla ticari işlem

Kaldıraçla ticari işlem, işlem yapmak için çok fazla sermayeye ihtiyaç olmadığı anlamına gelmektedir. Bu da endeks tacirlerine pozisyon boyutunu artırarak olası kazanç ve zarar potansiyelini büyütme olanağı tanır.

Gelişmiş LCG Trader platformu

İstediğiniz yerde ve tüm cihazlarda profesyonel online ticaret platformumuzu kullanarak endeks ticareti yapabilirsiniz.

LCG ile endeks ticareti yapmanın sağladığı diğer avantajlar

Zararı durdurma garantisi
Zararı durdurma garantisi

Zararı durdurma garantisi emriyle endeks ticaretinizi, piyasadaki büyük dalgalanmalara karşı koruyabilirsiniz.

Gelişmiş emirler
Gelişmiş emirler

Gelişmiş emirler sayesinde birden fazla kar hedefi belirleyebilir veya zararı durdur tercihini sıfır kar noktasına otomatik olarak taşıyabilirsiniz.

Kısmi pozisyon kapatma
Kısmi pozisyon kapatma

Endeks pozisyonunuzun belli bir yüzdesini kapatarak sonucu garanti altına alabilir ve kalan kısmı piyasa dalgalanmalarına tabi kalacak şekilde açık bırakabilirsiniz.

Hisse sahibi olmanıza gerek yok
Hisse sahibi olmanıza gerek yok

Herhangi bir şirket hissesine sahip olmaya gerek kalmadan endeksin yükseleceği veya düşeceği yönünde bir pozisyon alabilirsiniz.

Tüm cihazlarınızda üst düzey ticareti deneyimleyebilirsiniz.

Analiz ve Eğitim

Uzmanlardan oluşan ekibimiz, her seviyeden tacirler için derinlemesine analizler ve eğitim materyalleri geliştirmektedir. Analiz uzmanlarımız; endeksin ne olduğu gibi temel bilgileri öğrenmek isteyen yeni başlayanlardan FTSE endeksleri gibi majör endekslerin performansı üzerine görüş alışverişinde bulunmak isteyen tecrübeli tacirlere kadar herkese yardımcı olmaktadır. Ekibimiz, en yeni borsa endeksleri trendlerinin değerlendirildiği haftalık ekonomi yorumlarını derlemektedir.

Analiz uzmanlarından oluşan ekibimiz; ticaret yaptığınız piyasayı etkileyebilecek son dakika haberleri, teknik analizler, yaklaşan ekonomik göstergeler veya piyasaya dair genel görüşlerle ilgili olarak endeks ticareti dünyasındaki tüm gelişmeler hakkında ayrıntılı yorumları ve fikirleri paylaşmaktadır. Günlük piyasa yorumları için araştırma ve analiz portalımızı ziyaret edebilir veya bültenimize abone olarak e-posta almayı tercih edebilirsiniz.

Ayrintilar