CFD’ler kompleks araçlardır ve kaldıraç sebebiyle hızla para kaybettirme riski çok yüksektir. Perakende yatırımcılarımızın %71’unun CFD ticareti yaparken para kaybettiğini unutmayınız. CFD’lerin nasıl çalıştığını anlayıp anlamadığınızı ve para kaybetme konusunda büyük riskler alıp alamayacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Emtia ticareti

LCG ile pek çok maden, enerji ve zirai emtia ticareti yapın. Altın, Gümüş, ABD Ham Petrolü (WTI), Brent, Kahve ve Şeker gibi popüler emtialarla en aktif küresel pazarlardan bazılarına yatırım yapın.

Canlı emtia fiyat takibi

Emtia spreadlerine ve özelliklerine göz atın

Emtialar nelerdir?

Emtialar, küresel ekonomimizin bel kemiğidir. Emtia ticareti ise para birimi, bono ve stoklardan da öncesine dayanan, dünyanın en eski ticaret türlerinden biridir.

Yaygın olarak ticareti yapılabilen emtialar dört gruba ayrılabilir: Enerji (ham petrol dahil), madenler (altın, gümüş ve bakır gibi), tarımsal (kahve, un, şeker ve kakao gibi) ve son olarak da hayvancılık ve et (büyükbaşlar gibi).

Emtia ticareti, dünya genelindeki arz talepleri ve bunların, ekonomi ve siyasal olaylar neticesinde emtia fiyatlarını nasıl etkilediğini incelemeyi tercih edenler için idealdir.

En eski ticaret türlerinden biri
En eski ticaret türlerinden biri
Küresel ekonomi için vazgeçilmez
Küresel ekonomi için vazgeçilmez
Küresel olaylardan büyük ölçüde etkilenen
Küresel olaylardan büyük ölçüde etkilenen
Tüm tacirlerin erişimine açık
Tüm tacirlerin erişimine açık

Emtia ticaretinde neden LCG’yi tercih etmelisiniz?

Farklı emtiaların ticaretini tek bir hesaptan yapın.

Madeni enerji ve tarım gibi çeşitli emtia piyasalarında sadece bir hesap üzerinden ticaret gerçekleştirebilirsiniz

En hareketli piyasalardan bazılarından fayda sağlayabilirsiniz

Emtia piyasaları, tacirler için en hareketli piyasalar arasında yer almaktadır. Özellikle tarımsal piyasalar oldukça faaldir.

Kaldıraçla ticari işlem

Kaldıraçla ticari işlem, işlem yapmak için çok fazla sermayeye ihtiyaç olmadığı anlamına gelmektedir. Bu da emtia tacirlerine pozisyon boyutunu artırarak olası kazanç ve zarar potansiyelini büyütme olanağı tanır.

Gelişmiş LCG Trader platformu

İstediğiniz yerde ve tüm cihazlarda profesyonel online ticaret platformumuzu kullanarak popüler emtia türlerinde ticaret yapabilirsiniz.

LCG ile emtia ticareti yapmanın sağladığı diğer avantajlar

Zararı durdurma garantisi
Zararı durdurma garantisi

Zararı durdurma garantisi emriyle emtia ticaretinizi, piyasadaki büyük dalgalanmalara karşı koruyabilirsiniz.

Gelişmiş emirler
Gelişmiş emirler

Gelişmiş emirler sayesinde birden fazla kar hedefi belirleyebilir veya zararı durdur tercihini sıfır kar noktasına otomatik olarak taşıyabilirsiniz.

Kısmi pozisyon kapatma
Kısmi pozisyon kapatma

Emtia pozisyonunuzun belirli bir yüzdesini kapatarak sonucu garanti altına alabilir ve kalan kısmı piyasa dalgalanmalarına tabi kalacak şekilde açık bırakabilirsiniz.

Emtia sahibi olmanıza gerek yok
Emtia sahibi olmanıza gerek yok

Spot ve vadeli emtia piyasalarında ticaret yaparak fiziksel emtia teslimatı derdinden kurtulabilirsiniz.

Tüm cihazlarınızda üst düzey ticareti deneyimleyebilirsiniz.

Analiz ve Eğitim

Uzmanlardan oluşan ekibimiz, her seviyeden tacirler için derinlemesine analizler ve eğitim materyalleri geliştirmektedir. Analiz uzmanlarımız; vadeli emtiaların ne olduğu gibi temel bilgileri öğrenmek isteyen yeni başlayanlardan başlıca vadeli emtia piyasalarının performansı hakkında görüş alışverişinde bulunmak isteyen tecrübeli tacirlere kadar herkese yardımcı olmaktadır. Ekibimiz, en yeni vadeli emtia piyasası trendlerinin değerlendirildiği haftalık ekonomi yorumlarını derlemektedir.

Analiz uzmanlarından oluşan ekibimiz; ticaret yaptığınız piyasayı etkileyebilecek son dakika haberleri, teknik analizler, yaklaşan ekonomik göstergeler veya piyasaya dair genel görüşlerle ilgili olarak vadeli emtia ticareti dünyasındaki tüm gelişmeler hakkında ayrıntılı yorumları ve fikirleri paylaşmaktadır. Günlük piyasa yorumları için araştırma ve analiz portalımızı ziyaret edebilir veya bültenimize abone olarak e-posta almayı tercih edebilirsiniz.

Ayrintilar