CFD’ler kompleks araçlardır ve kaldıraç sebebiyle hızla para kaybettirme riski çok yüksektir. Perakende yatırımcılarımızın %71’unun CFD ticareti yaparken para kaybettiğini unutmayınız. CFD’lerin nasıl çalıştığını anlayıp anlamadığınızı ve para kaybetme konusunda büyük riskler alıp alamayacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Spot maden ticareti

Altın ve Gümüş gibi çok çeşitli değerli madenler üzerinden CFD ticareti yapma. Spot maden borsasında oynayabilir veya enflasyona karşı önlem alabilirsiniz. Aynı zamanda Spot Altın üzerinde üst düzey likidite ve 0,3 kadar düşük komisyonlardan yararlanabilirsiniz.

Canlı spot metaller fiyat takibi

Spot metaller spreadlerine ve özelliklerine göz atın

Spot madenler nedir?

Değerli madenlerin doğal yapısı, bu madenlere kendine özgü bir değer katmaktadır ve bunları ilk para birimlerinden biri haline getirmiştir. Altın ve gümüş gibi spot madenlerin ticareti, yüksek likidite nedeniyle faal tacirlere daha cazip gelmektedir. Forex piyasasının yanı sıra politika ve ekonomiyle ilgili gelişmeler de yukarıda söz edilen madenlerin fiyatını önemli ölçüde etkileyerek değerlerinin dalgalanmasına neden olabiliyor. Piyasada belirsizliğin yaşandığı dönemlerde değerli madenlerin güvenli alanına yönelim artmaktadır. Altın ise tam anlamıyla enflasyona karşı korumalı bir menkul değer olarak görülmektedir.

En eski para birimlerinden
En eski para birimlerinden
Popüler güvenli bölge olarak altın
Popüler güvenli bölge olarak altın
Yüksek piyasa likiditesi
Yüksek piyasa likiditesi
Tüm tacirlerin erişimine açık
Tüm tacirlerin erişimine açık

Spot madenleri ticaretinde neden LCG’yi tercih etmelisiniz?

Süresiz sözleşme ticareti yapma

Süresiz (veya devam eden) sözleşme sayesinde pozisyonları bekletme süresinde herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

Düşük makaslardan faydalanma

LCG’nin altın alanında 0,3 kadar düşük makaslı rekabetçi fiyatlandırması sayesinde daha fazla spot maden piyasası fırsatından faydalanabilirsiniz.

Kaldıraçla ticari işlem

Kaldıraçla ticari işlem, işlem yapmak için çok fazla sermayeye ihtiyaç olmadığı anlamına gelmektedir. Bu da değerli maden tacirlerine pozisyon boyutunu artırarak olası kazanç ve zarar potansiyelini büyütme olanağı tanır.

Gelişmiş LCG Trader platformu

İstediğiniz yerde ve tüm cihazlarda profesyonel online ticaret platformumuzu kullanarak altın ve diğer popüler spot madenlerinin ticaretini yapabilirsiniz.

LCG ile spot madeni ticareti yapmanın sağladığı diğer avantajlar

Zararı durdurma garantisi
Zararı durdurma garantisi

Zararı durdurma garantisi emriyle spot altın ve gümüş ticaretinizi, piyasadaki büyük dalgalanmalara karşı koruyabilirsiniz.

Gelişmiş emirler
Gelişmiş emirler

Gelişmiş emirler sayesinde birden fazla kar hedefi belirleyebilir veya zararı durdur tercihini sıfır kar noktasına otomatik olarak taşıyabilirsiniz.

Kısmi pozisyon kapatma
Kısmi pozisyon kapatma

Altın veya gümüş pozisyonunuzun belirli bir yüzdesini kapatarak sonucu garanti altına alabilir ve kalan kısmı piyasa dalgalanmalarına tabi kalacak şekilde açık bırakabilirsiniz.

Altın veya gümüş sahibi olmanıza gerek yok
Altın veya gümüş sahibi olmanıza gerek yok

Külçe sahibi olmak zorunda kalmadan spot madenlerin fiyatı üzerinden pozisyon alabilirsiniz.

Tüm cihazlarınızda üst düzey ticareti deneyimleyebilirsiniz.

Analiz ve Eğitim

Uzmanlardan oluşan ekibimiz, her seviyeden tacirler için derinlemesine analizler ve eğitim materyalleri geliştirmektedir. Analiz uzmanlarımız; altın ticareti yapmayı öğrenmek isteyen yeni başlayanlardan altın fiyatları üzerine görüşmek isteyen tecrübeli tacirlere kadar herkese yardımcı olmaktadır. Ekibimiz, en yeni spot madenleri ticareti trendlerinin değerlendirildiği haftalık ekonomi yorumlarını derlemektedir.

Analiz uzmanlarından oluşan ekibimiz; ticaret yaptığınız piyasayı etkileyebilecek son dakika haberleri, teknik analizler, yaklaşan ekonomik göstergeler veya piyasaya dair genel görüşlerle ilgili olarak spot madenleri ticareti dünyasındaki tüm gelişmeler hakkında ayrıntılı yorumları ve fikirleri paylaşmaktadır. Günlük piyasa yorumları için araştırma ve analiz portalımızı ziyaret edebilir veya bültenimize abone olarak e-posta almayı tercih edebilirsiniz.

Ayrintilar