CFD’ler kompleks araçlardır ve kaldıraç sebebiyle hızla para kaybettirme riski çok yüksektir. Perakende yatırımcılarımızın %71’unun CFD ticareti yaparken para kaybettiğini unutmayınız. CFD’lerin nasıl çalıştığını anlayıp anlamadığınızı ve para kaybetme konusunda büyük riskler alıp alamayacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

ETF ticareti

LCG ile 500’ü aşkın borsa yatırım fonu (ETF) üzerinden CFD ticareti yapabilirsiniz. En popüler ‘pasif yatırım’ yöntemlerinden biriyle portföyünüzü genişletin ve rekabetçi fiyatlardan ve düşük marj gerekliliklerinden yararlanın.

Canlı ETF fiyatları

ETF spreadlerimizi ve özelliklerini görün

Borsa yatırım fonları nedir?

Borsa yatırım fonları veya ETF’ler, en hızlı büyüyen yatırım alanlarından biridir. Borsa yatırım fonu; emtialar, indeks, hisse senetleri ve tahviller gibi varlıkları takip eden fakat adi hisse senedi tarzında olan kaynaklardır. ETF sahibi olan yatırımcılar, çok daha uygun fiyata tüm indeksi satın alarak yatırım yapmış sayılmaktadır. 

ETF’ler son birkaç yılı aşkın süredir yatırım fonları ve serbest yatırım fonları gibi daha geleneksel olan ‘aktif yatırımlarla’ yarış halindeki en popüler ‘ pasif yatırımlar’dır. Genel olarak ETF’ler, yatırım fonlarından daha düşük fiyatlıdır ve ticaret saatleri içerisinde kolaylıkla alınıp satılabilirler.

ETF yatırımı, hisse senedi ticareti yatırımını kolay bir şekilde çeşitlendirmek isteyenler için idealdir.

One of the fastest growing investment methods
En hızlı gelişen yatırım yöntemlerinden bi
Track assets but trade like a common stock
Varlıkları takip edin ama adi hisse senedi gibi ticaret yapın
Lower fees than mutual funds
Yatırım fonlarına oranla daha düşük fiyatlar
Accessible to all traders
Tüm tacirlerin erişimine açık

Borsa yatırım fonu ticaretinde neden LCG’yi tercih etmelisiniz?

Aynı anda birden fazla sektörde ticaret yapma imkanı

ETF ticareti yaparak US technology gibi menkul kıymetler borsasındaki birçok firmayla aynı anda ve kolaylıkla ticaret yapmanızı sağlar.

Varlık sahibi olmanıza gerek yok

Hisse senetleri veya emtialar gibi herhangi bir varlık sahibi olmaya gerek kalmadan ETF’nin yükseleceği veya düşeceği yönünde bir pozisyon alabilirsiniz.

Kaldıraçla ticari işlem

Kaldıraçla ticari işlem, işlem yapmak için çok fazla sermayeye ihtiyaç olmadığı anlamına gelmektedir. Bu da ETF tacirlerine pozisyon boyutunu artırarak olası kazanç ve zarar potansiyelini büyütme olanağı tanır.

Gelişmiş LCG Trader platformu

İstediğiniz yerde ve tüm cihazlarda profesyonel online ticaret platformumuzu kullanarak ETF ticareti yapabilirsiniz.

LCG ile ETF ticareti yapmanın sağladığı diğer avantajlar

Guaranteed stop‑loss
Zararı durdurma garantisi

Zararı durdurma garantisi emriyle ETF ticaretinizi, piyasadaki büyük dalgalanmalara karşı koruyabilirsiniz.

Advanced orders
Gelişmiş emirler

Gelişmiş emirler sayesinde birden fazla kar hedefi belirleyebilir veya zararı durdur tercihini sıfır kar noktasına otomatik olarak taşıyabilirsiniz.

Partial-position closing
Kısmi pozisyon kapatma

ETF pozisyonunuzun belirli bir yüzdesini kapatarak sonucu garanti altına alabilir ve kalan kısmı piyasa dalgalanmalarına tabi kalacak şekilde açık bırakabilirsiniz.

24-hour client support
24 saat müşteri destek hizmeti

Birden çok dil bilen müşteri hizmet ekibimiz ETF ticaretiyle ilgili sorularınız hakkında sizlere yardımcı olmak için hazırdır. Ekibimizle pazar-cuma günleri arasında telefon, e-posta veya canlı sohbet aracılığıyla 24 saat irtibata geçebilirsiniz.

Tüm cihazlarınızda üst düzey ticareti deneyimleyebilirsiniz.

Analiz ve Eğitim

Uzmanlardan oluşan ekibimiz, her seviyeden tacirler için derinlemesine analizler ve eğitim materyalleri geliştirmektedir. Analiz uzmanlarımız; borsa yatırım fonlarının ne olduğu gibi temel bilgileri öğrenmek isteyen yeni başlayanlardan ETF yatırımı ve ETF piyasa performansı hakkında görüş alışverişinde bulunmak isteyen tecrübeli tacirlere kadar herkese yardımcı olmaktadır. Ekibimiz, en yeni ETF piyasası trendlerinin değerlendirildiği haftalık ekonomi yorumlarını derlemektedir.

Analiz uzmanlarından oluşan ekibimiz; yaptığınız borsa yatırım fonları ticaretini etkileyebilecek son dakika haberleri, teknik analizler, yaklaşan ekonomik göstergeler veya piyasaya dair genel görüşlerle ilgili olarak borsa senedi ticareti dünyasındaki tüm gelişmeler hakkında ayrıntılı yorumları ve fikirleri paylaşmaktadır. Günlük piyasa yorumları için araştırma ve analiz portalımızı ziyaret edebilir veya bültenimize abone olarak en yeni ETF piyasası haberleri hakkında e-posta almayı tercih edebilirsiniz.

Ayrintilar